اجتماعی

ارائه آموزش کمک‌های اولیه به سربازان

معاون آموزش پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر گفت: بر اساس ابلاغ رییس ستاد کل نیروهای مسلح، سربازان وظیفه ۳۰ ساعت آموزش کمک‌های اولیه را فرا می گیرند.

به گزارش تفاهم آنلاین، خسرو رحمانی در جلسه معاونین، کارشناسان و داوطلبان آموزشی که بشکل مجازی با و حضور رییس جمعیت هلال احمر برگزار شد، افزود: رهنمودهای رییس هلال احر سرلوحه فعالیت‌ها در تمام بخش‌های معاونت آموزش بویژه آموزش همگانی و خانه های هلال است.

معاون آموزش و پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمر خاطرنشان کرد: طرح جامعی طراحی شده که در چهار جلسه کارگروه آموزش همگانی جمعیت بررسی شده که پس از تایید رییس جمعیت، ۲۱ گروه هدف جامعه را تحت پوشش با همکاری سایر سازمانها قرار می‌دهد.

رحمانی تاکید کرد: نسخه اولیه طرح جامع آموزش همگانی در روز یکشنبه بصورت تله کنفرانس در گردهمایی مدیران عامل استانها با موضوع خانه های هلال ارائه خواهد شد.

وی گفت: تاکنون ۹۴۵ خانه هلال، ۱۷ سرای محله، ۲ پایگاه مدیریت بحران و ۶۳۴۰ فراگیر خروجی مستقیم این فعالیت بوده است که محدودیت‌های کرونایی مانع از فعالیت برخی خانه ها شده که همکاران استانی درحال پیگیری هستند.

معاون آموزش و پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر گفت: همچنین بستر قرارگیری آموزش‌ها به صورت مجازی بر روی اپلیکیشن‌های روبیکا، سفیران سلامتی، دکتر نت، حامی نت و هپ با ظرفیتی نزدیک به ۴۰ میلیون نفر نیز آماده شده است.

وی تاکید کرد: گروههای خاص مثل کارکنان دولت در یک برنامه مجازی(۶ ساعته) با همکاری سازمان مدیریت دولتی از تاریخ ۲۰ تیرماه تا پایان شهریور مورد آموزش قرار گرفته اند که با نامه مدیریت بحران آقای نجار به صورت اجباری به استانها ابلاغ شده است.

رحمانی با تاکید بر اینکه برنامه آموزش طلاب و خانواده‌ها، سازمان‌های مردم‌نهاد و اتحادیه و اصناف برای اجرا به استان‌ها ابلاغ شده، افزود: اجباری شدن آموزش برای رانندگان نیز موضوعی است که درحال پیگیری از سوی پلیس راهور و وزارت راه و شهرسازی است که امیدواریم به نتیجه مطلوب برسد.

وی گفت: برنامه‌های ویژه‌ای برای گروه‌های هدف مختلف درحال انجام است که در بحث خانه‌های هلال نیز از اول مردادماه در چهارگروه هدف کودکان (۳ ساعت)، نوجوانان (۴ ساعت)، جوانان (۶ ساعت)و بزرگسالان (۸ ساعت )در حال انجام است.

به گفته معاون آموزش و پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمر دانش آموزان نیز از طریق کانال شاد هر روز یک برنامه پنج دقیقه ای از اول مردادماه تا ۱۵ شهریور دارند که هرشب نیز راس ساعت ۱۹ از اینستاگرام جمعیت پخش می‌شود و در شبکه های مجازی استانی بازپخش می‌شود.

رئیس جمعیت هلال احمر نیز در این جلسه مجازی تاکید کرد: موضوع آموزش همگانی و تخصصی در کنار ایجاد خانه‌های هلال دو اولویت اصلی جمعیت هلال احمر است که باید در همه استان‌ها، شهرها و مناطق با برنامه ای مدون جلو برود.

کریم همتی با تاکید بر اینکه به صورت پراکنده و مقطعی توفیق وموفقیت چندانی نخواهیم داشت افزود: حمایت‌های کامل در موضوعات پشتیبانی، مالی، پرسنلی انجام می‌شود. استاندارها هم پای کار خواهند آمد اما شرط اول این است که برنامه را جامع تعریف کنیم.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
< >