اجتماعی

احداث ۱۵ بیمارستان توسط بنیاد برکت در مناطق محروم

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) گفت: این بنیاد اقدام به احداث و تکمیل ۱۵ بیمارستان در مناطق محروم و کمترتوسعه‌یافته کشور کرده است که از این تعداد، ۷ بیمارستان به بهره‌برداری رسیده و ۸ بیمارستان دیگر نیز در حال احداث و تکمیل است.

به گزارش تفاهم آنلاین، امیرحسین مدنی در تشریح بیمارستان‌های افتتاح شده توسط بنیاد برکت اظهار داشت: بیمارستان ۱۵۰ تخت‌خوابی امام خمینی(ره) در شهرستان میانه آذربایجان شرقی، بیمارستان ۹۰ تخت‌خوابی رازی در شهرستان بانه کردستان، بیمارستان ۹۶ تخت‌خوابی فاطمه‌الزهرا(س) در مینودشت گلستان، بیمارستان ۱۶۴ تخت‌خوابی معتمدی در گرمسار استان سمنان، بیمارستان ۹۰ تخت‌خوابی شهید ستاری در قرچک ورامین، بیمارستان ۱۴۱ تخت‌خوابی حضرت رسول(ص) در شهرستان فردوس خراسان جنوبی و بیمارستان ۹۶ تخت‌خوابی امام خمینی(ره) در شهرستان درگز خراسان رضوی؛ بیمارستان‌های به بهره‌برداری رسیده بنیاد برکت را شامل می‌شوند.

وی تصریح کرد: بنیاد برکت ساخت و تکمیل ۸ بیمارستان دیگر را در شهرستان‌های نی‌ریز استان فارس، بهار استان همدان، دزفول خوزستان، نجف‌آباد اصفهان، مهر استان فارس، نهبندان خراسان جنوبی، تیران و کرون استان اصفهان و شهر تهران در دست اقدام دارد که در حال انجام است.

مدیرعامل بنیاد برکت تعداد تخت‌خواب بیمارستان‌های این بنیاد را ۲ هزار و ۵۰۰ تخت‌خواب ذکر کرد و افزود: میزان سرمایه‌گذاری بنیاد برای احداث و تکمیل بیمارستان‌های برکت ۴۸ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال است.

مدنی خاطرنشان کرد: بنیاد، طراحی و ساخت سه باب بیمارستان جامع درمان سرطان در شهرهای تهران، نجف‌آباد و اهواز را نیز در دستور کار دارد که هر سه بیمارستان تکمیل شده و آماده افتتاح است.

وی همچنین از ساخت بیمارستان ۱۰۰۰ تخت‌خوابی برکت در جنوب غرب تهران خبر داد و افزود: احداث این بیمارستان با ۴۰ درصد پیشرفت کار در حال انجام است. اعتبار پیش‌بینی شده برای ساخت این بیمارستان ۴۰ هزار میلیارد ریال است.

به گفته مدنی، ورود این بنیاد به حوزه ساخت و تکمیل بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در راستای افزایش سرانه و کیفیت درمان در مناطق محروم و تحقق عدالت در حوزه بهداشت و سلامت در سراسر کشور است.

وی تصریح کرد: بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) نسبت به ساخت ۲۳۰ مرکز جامع سلامت، سلامت جامعه، بستر درمان، خانه‌های بهداشت، پایگاه سلامت و پایگاه اورژانس در مناطق محروم کشور متعهد است که از این تعداد، ۱۵۰ مرکز به بهره‌برداری رسیده و ۸۰ مرکز دیگر در حال احداث است.

مدیرعامل بنیاد برکت عنوان کرد: برای احداث این ۲۳۰ مرکز بهداشتی و درمانی، ۷۸۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری انجام شده و ۶۵۰ منطقه روستایی کشور تحت پوشش خدمات این مراکز قرار دارند.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
Histats.com © 2005-2020 - GDPR: tracker policy -Integrate your policy - this website PRIVACY POLICY - Check/do opt-out