البرز

اجرای طرح یکسان‌سازی گونه‌های درختی در کرج

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج از اجرای طرح یکسان‌سازی گونه‌های درختی در این کلانشهر خبر داد.

به گزارش تفاهم آنلاین، پیمان بضاعتی‌پور با اشاره به جابجایی درختان در طرح یکسان‌سازی گونه‌های درختی در رفیوژها و بلوارهای مناطق دهگانه کرج گفت: این طرح در جهت بهسازی، کاشت، واکاری و همچنین ایمن‌سازی درختان خطرآفرین و ناایمن اجرا می‌شود.

وی، یکسان‌سازی گونه‌های درختی را از دیگر دلایل اجرای این طرح برشمرد و افزود: اجرای این طرح می‌تواند موجب ارتقای کیفی منظر فضاهای سبز و ایجاد یک‌شکل مناسب و منظم درختان در سطح شهر شود.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج دغدغه ارزشمند شهروندان برای صیانت از درختان شهر را قابل‌ستایش دانست و گفت: هرگونه جابه‌جایی درخت در سطح شهر باید با مجوز کمیسیون ماده ۷ و با تمهیدات لازم انجام شود و برای اجرای طرح مذکور نیز مجوز لازم از این کمیسیون اخذشده است.

بضاعتی‌پور بابیان اینکه ۲۴۲ اصله درخت تاکنون در مناطق ۷، ۸ و ۲ جابجا و ۵۲۹ اصله درخت هم کاشته شده است، گفت: این درختان که بیشتر از گونه‌های اقاقیا، سرو طبری، توت، عرعر و سرو نقره‌ای هستند به جنگل احمد بابا منتقل‌شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه درختان شناسنامه شهر هستند و میراث طبیعی، تاریخی و فرهنگی شهر با این درختان شناخته می‌شوند، افزود: عملیات جابه‌جایی درختانی که در مسیر اجرای پروژه‌های عمرانی قرار دارند با حضور اکیپ‌های کارشناسی و با دقت زیاد انجام می‌شود و اکثر آن‌ها در جای دیگری کاشته و به حیات خود ادامه می‌دهند.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن