بین الملل

آمریکا خواستار تخریب سانتریفیوژهای نسل جدید ایران

شبکه پرس‌تی‌وی اعلام کرد در ادامه زیاده خواهی‌های طرف مقابل ایران در مذاکرات برجام، این بار آمریکا و اروپا خواستار تخریب سانتریفیوژهای نسل جدید ایران شده‌اند.

به گزارش تفاهم آنلاین، شبکه پرس‌ تی‌ وی در خبری فوری اعلام کرد در ادامه زیاده خواهی‌ های طرف مقابل ایران در مذاکرات برجام، این بار آمریکا و اروپا خواستار تخریب سانتریفیوژهای نسل جدید ایران شده‌ اند.

آمریکا و اروپا در ازای توقف موقت برخی تحریم‌ های برجامی، خواستار تخریب سانتریفیوژهای نسل‌ های جدید IR-9 , IR-6 و IR-4 و .. شده‌ اند. این در حالی است که آمریکا هنوز حاضر به لغو تحریم‌ ها و اجرای تعهدات خود طبق برجام هم نشده است.

پرس‌ تی‌ وی مطلع شده است طرف آمریکایی و اروپایی در مذاکرات وین در پی تحمیل تعهدات جدید در زمینه‌ هسته‌‌ای به جمهوری اسلامی ایران در ازای توقف موقت برخی تحریم‌‌های برجامی و نه لغو آنها شده‌ اند که تخریب سانتریفیوژهای نسل جدید از جمله این درخواست‌‌های زیاده‌ خواهانه جدید می باشد.

طرح این موضوع در شرایطی صورت گرفته است که حتی طبق برجام و در صورت نهایی شدن توافق بازگشت دو طرف به برجام، این سانتریفیوژها نباید تخریب شوند و باید صرفا تحت نظر آژانس انبار شوند.

در پایان باید این را نیز عنوان کرد که پرس‌ تی‌ وی ارزیابی کرده است این زیاده‌ خواهی غربی‌ ها و اصرار آنها، ممکن است روند مذاکرات برجام را به شکست بکشاند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن