اجتماعیتهران

آغاز ممیزی یک میلیون پلاک مسکونی در تهران

شهردار تهران از آغاز طرح ممیزی یک میلیون پلاک مسکونی پایتخت خبر داد و گفت: در مرحله نخست این طرح، ۶۰ درصد املاک موجود در مناطق متراکم مورد توجه قرار می‌گیرند.

به گزارش تفاهم آنلاین، پیروز حناچی امروز (شنبه) در حاشیه رونمایی از افتتاح ششمین مرحله ممیزی املاک شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس قانون عمران و نوسازی شهری مصوبه سال ۱۳۴۷ شهرداری‌ها موظفند هر پنج سال ممیزی انجام بدهند.

وی با بیان اینکه آخرین ممیزی شهر تهران سال ۱۳۹۰ انجام شد، افزود: طبیعتا داشتن اطلاعات به روز از تحولاتی که در شهر اتفاق افتاده و پیمایش میدانی آن‌ها برای درج، از اهداف این برنامه است.

به گفته حناچی، در ششمین طرح ممیزی تهران شناسایی املاک، کاربری و تغییرات آن‌ها و همه اطلاعاتی که حوزه‌های مختلف نیاز است به صورت میدانی جمع آوری می‌شود؛ در واقع این کار یک فرصتی برای بروزرسانی اطلاعات است که بر اساس آن تصمیم گیری کنیم.

شهردار تهران ادامه داد: از ویژگی اجرای طرح ممیزی امسال این است که در این دوره نیرویی از بیرون جذب نشده و از شرکت‌های همکار در مناطق مختلف تهران و دفاتر خدمات و شرکت فن آوران برای جمع آوری اطلاعات استفاده می‌کنیم.

وی افزود: آخرین ممیزی تهران سال ۸۷ شروع و سال ۹۰ تمام شد؛ سال گذشته قرار بود این طرح اجرا شود که بدلیل شیوع کرونا و اینکه باید ماموران ما به درب منازل مردم مراجعه کنند، با تاخیر افتاد.

حناچی یادآور شد: طبق قانون قرار است هر ۵ سال این اطلاعات رِفرش شود و ما با استفاده از توان ۲۰۰ نفر از بخش خصوصی و ۱۰۰ نفر از پرسنل شهرداری تهران آن را اجرا می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: قطعا اطلاعات ممیزی پایه اخذ عوارض است و نوع کاربری املاک، زمان ساخت، کیفیت ساخت در عوارض تاثیر دارد.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن