رضا ملایی مدیر شعب استان خراسان جنوبی بابیان مطلب فوق گفت: بانک توسعه تعاون خود را موظف به ایجاد اشتغال در استان می داند، از این رو مبلغ 2089 میلیارد ریال تسهیلات در سال 1398 به مشتریان بانک پرداخت شده است.

به گزارش تفاهم آنلاین؛مدیر شعب استان خراسان جنوبی خبر داد: بانک توسعه تعاون با تمام امکانات و بسته های حمایتی خود هم اکنون که کشور در ظالمانه ترین تحریم های اقتصادی قرار دارد خود را موظف می داند که با حمایت از بنگاههای اقتصادی و واحدهای تولیدی و تعاونی، در رفع مشکلات این بخش و به تبع آن در ایجاد اشتغال استان سهم قابل توجهی داشته باشد و در همین مسیر در طی سال ۱۳۹۸ آن میزان تسهیلات را در قالب ۴۱۳۶ پرونده به مشتریان استان پرداخت نموده است.

وی همچنین گفت: در سال گذشته بیش از دو هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده که از قرار ۴۴۵ میلیارد ریال در بخش کشاورزی، ۶۹۰ میلیارد ریال در بخش صنعت، ۱۰۱ میلیارد ریال در بخش مسکن، ۶۸۲ میلیارد ریال در بخش خدمات و ۱۷۳ میلیارد ریال در بخش بازرگانی می باشد.

ایشان با بیان اینکه بالغ بر ۵۵ درصد تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون به بخش صنعت و درراستای رونق تولید پرداخت شده، اظهار داشت: جذب ۱۰۰ درصدی اعتبار تخصیصی این مدیریت در سال گذشته نیز در بخش مشاغل خانگی در قالب ۲۲۲ فقره تسهیلات از موارد قابل اهمیت می باشد.

گفتنی است در سال گذشته بیش از ۱۳۷ میلیارد ریال در قالب ۸۷۵ پرونده تسهیلاتی قرض الحسنه نیز در بخش های مختلف به متقاضیان پرداخت شده است.

ملایی، مدیر شعب استان خراسان جنوبی درادامه افزود: با توجه به پیک بالای مراجعات در ایام پایانی سال و علی‌رغم عدم در نظر گرفتن باجه عصر برای شعب در اسفندماه سال گذشته به دلیل شیوع بیماری کرونا و همچنین اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، اما تشکیل پرونده، تکمیل مدارک و پرداخت تسهیلات صندوق توسعه ملی از محل اعتبارات بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه کشور به مبلغ ۲۳۸ میلیارد ریال با تلاش و پیگیری همکاران اداره و شعب تابعه استان انجام گردیده است.

وی افزود: بانک توسعه تعاون در سال ۱۳۹۸ زمینه اشتغال زایی ۳۰ نفر از افراد تحت پوشش بهزیستی استان با تحقق ۱۰۰درصد برنامه ابلاغی به استان را به مبلغ ۶ میلیارد ریال در قالب قرارداد قرض الحسنه ار محل اعتبارات بند ب تبصره ۱۶ فراهم نمود.

دسته بندی: بانک-بیمه-بورسبرچسب ها:
مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد